خبر فوری
شهرستان گالیکش با بیش از 53 درصد مشارکت حائز رتبه اول استان در مرحله اول انتخابات شد

فرماندار گالیکش با اعلام این خبر گفت: شهرستان گالیکش در مرحله اول چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، با ثبت 53.17 درصد مشارکت مردمی در پای صندوق‌های رای، رتبه نخست را در بین شهرستان‌های استان گلستان به خود اختصاص داد و مینودشت و رامیان نیز در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

به گزارش نیلکوه، محمدرضا میرنیا صبح چهارشنبه‌ 13 تیرماه در جلسه‌ ستاد انتخابات این شهرستان با قدردانی از حضور پرشور مردم گالیکش در مرحله اول چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: بی‌شک مشارکت حداکثری و گسترده مردم شهرستان در مناسبت‌های ملی و مذهبی همچون انتخابات نشان از پایبندی به نظام و انقلاب، لبیک با منویات مقام معظم رهبری و حس مسئولیت پذیری آنان دارد، لذا استمرار و تداوم این مهم می‌تواند در توسعه سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی شهرستان بسیار موثر و حیاتی باشد.

فرماندار و رئیس ستاد انتخابات شهرستان گالیکش بیان کرد: در خصوص شروع فرآیند رای گیری در انتخابات روز 8 تیرماه نیز شهرستان گالیکش عملکرد مطلوبی داشت و جز شهرستان‌های برتر استان بود.

میرنیا اضافه کرد: در حوزه انتخابیه شهرستان گالیکش از مجموع 25 هزار و 894 رای ماخوذه در مرحله اول انتخابات، 12 هزار و 46 نفر از رای دهندگان مرد و 13 هزار و 748 نفر نیز زنان بوده‌اند. بیشترین مشارکت در انتخابات هم به محدوده سنی 35 الی 45 سال اختصاص دارد و بالاترین سن رای دهندگان در مرحله اول نیز 3 نفر از شهروندان بالای 95 سال سن می‌باشد.

وی افزود: در حوزه اقدامات و برنامه‌های شهرستانی با محوریت جهاد تبیین و روشنگری دستاوردها و عملکرد دولت و نظام نیز شهرستان‌های گالیکش، مینودشت و آزادشهر جز 3 شهرستان برتر استان قرار گرفت.

فرماندار گالیکش در پایان یادآور شد: ان‌شاء‌الله در روز جمعه 15 تیرماه مردم انقلابی و شریف شهرستان بار دیگر با حضور پرشور و گسترده در پای صندوق‌های رای، با تکمیل این فریضه در مرحله دوم انتخابات مشارکت بالاتری را رقم خواهند زد.