خبر فوری
۷۴۴ فرزند یتیم و محسنین کمیته امداد گالیکش در انتظار حامی هستند

رییس کمیته امداد گالیکش گفت: ۷۴۴ فرزند یتیم و محسنین کمیته امداد گالیکش در انتظار حامی مالی هستند.

photo 2022 04 22 17 48 16

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه؛ رییس کمیته امداد شهرستان گالیکش گفت: ۷۴۴ فرزند یتیم و طرح محسنین زیرپوشش این نهاد برای افزایش سرانه دریافتی خود نیاز به جذب حداقل ۹۰۰ حامی مالی جدید دارند که امیدواریم این مهم با مساعدت نیکوکاران در ماه مبارک رمضان محقق شود.

محمد باقرپور افزود: هم‌اکنون هزار و ۵۰۰ نفر از نیکوکاران و افراد توانمند منطقه گالیکش حمایت مالی از ۷۴۴ فرزند یتیم و طرح محسنین کمیته امداد این شهرستان را برعهده دارند اما کمک‌های مالی آنها هنوز نتوانسته سرانه دریافتی هر نفر را به حد نصاب میانگین کشوری که مبلغ ۸ میلیون ریال است، برساند.
 
وی گفت: درصورت جذب ۹۰۰ حامی مالی جدید برای فرزندان ایتام و محسنین زیرپوشش کمیته امداد گالیکش با کمک ماهانه به هر نفر ۳۰۰ هزار ریال، رسیدن به سرانه دریافتی کشوری دور از انتظار نخواهد بود.
 
باقرپور با قدردانی از حامیان فرزندان ایتام و طرح محسنین کمیته امداد گالیکش، اضافه کرد: سایر نیکوکاران و افراد توانمند شهرستان و دیگر نقاط گلستان می‌توانند با مراجعه به کمیته امداد گالیکش حمایت مالی از یک یا چند فرزند را برعهده بگیرند.
 
رییس کمیته امداد گالیکش از راه‌اندازی ۱۰ باب آشپزخانه مهدوی جهت طبخ و توزیع غذای گرم بین مددجویان زیرپوشش این اداره در ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: برنامه این نهاد توزیع ۵۵ هزار وعده غذای گرم است که تاکنون ۱۵ هزار وعده آن طبخ و توزیع شده است.
 
وی افزود: علاوه بر طبخ و توزیع غذای گرم، تا پایان ماه مبارک رمضان چهار هزار و ۶۰۰ بسته معیشتی با همکاری و همراهی برخی نهادهای انقلابی مانند نیروی مقاومت بسیج، ۱۶ مرکز نیکوکاری و خیرین بین خانوارهای زیرپوشش کمیته امداد گالیکش توزیع می‌شود.
 
باقرپور ادامه داد: تاکنون هزار و ۵۰۰ بسته معیشتی بین مددجویان آن توزیع شده و بقیه نیز تا پایان ماه مبارک رمضان توزیع خواهد شد.
 
کمیته امداد شهرستان ۶۵ هزار نفری گالیکش چهار هزار و ۶۰۰ خانوار با جمعیت هشت هزار و ۱۰۰ نفر زیرپوشش دارد.
 
 
انتهای پیام/{jcomments on}