فرماندار شهرستان گالیکش گفت: اگر مردم برای نیتی نذر می‌کنند نذر خود را به سمت «کمک مومنانه» یا تهیه ماسک سوق دهند.

به گزارش نیلکوه؛ علی‌اصغر میرزایی در جلسه ستاد محرم اظهار کرد: در ایام محرم و صفر روحانیون برای حفظ سلامت جامعه از احادیث و روایات رعایت مسائل بهداشتی بیشتر برای مردم بیان کنند.

وی تصریح کرد: دستورالعمل‌های دینی بسیاری برای رعایت بهداشت و سلامت وجود دارد و باید این احادیث و روایات در ایام محرم و صفر بیشتر برای مردم بازگو شود.

میرزایی با اشاره به شیوع کرونا و لزوم حفظ سلامت مردم جامعه در ایام عزاداری اباعبدالله حسین(ع) تصریح کرد: امسال شرایط جامعه نسبت به سال‌های گذشته با توجه به شیوع کرونا متفاوت است و باید در مراسمات عزاداری نکات بهداشتی بیش از گذشته رعایت شود.

با ممنوعیت دسته‌روی عزاداران می‌توان باخلاقیت و ایده مناسب عزاداری را به شکل دیگری برگزار کرد

فرماندار شهرستان گالیکش با بیان اینکه اگر مردم برای نیتی نذر می‌کنند نذر خود را به سمت «کمک مومنانه» یا تهیه ماسک سوق دهند، ادامه داد: خیرین و افرادی که برای گرفتن حاجت خود نذر می‌کنند به جای طبخ و توزیع غذا در قالب «کمک مومنانه» و تهیه ماسک برای عزاداران در مساجد باشد.

وی خاطرنشان کرد: تمامی مساجد و تکایاها در روستاها موظف هستند اگر برنامه عزاداری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی داشتند برای عزاداران را تهیه کنند.

میرزایی گفت: همواره جامعه دینی و مذهبی الگوی مناسبی برای دیگر جوامع و انسان‌ها بوده و ما باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مهار این بیماری بار دیگر الگو بودن را به دیگران ثابت کنیم.

 

وی با اشاره به ابلاغ ستاد مبارزه با کرونا مبنی بر ممنوعیت دسته‌روی عزاداران بیان داشت: هرگونه دسته‌روی برای عزاداری به خاطر حفظ سلامت جامعه از سوی ستاد مبارزه با کرونا ممنوع شده و می‌توان با خلاقیت و ایده مناسب عزاداری را به شکل دیگری برگزار کرد.

آرشیو

روز : ماه : سال :