شهردار گالیکش گفت: تامین سلامت شهروندان اولویت ما بوده و به همین منظور فاز نخست جاده سلامت با اعتبار 10 میلیارد و 40 میلیون ریال پایان شهریور ماه به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش نیلکوه، رمضانعلی خسروی صبح امروز در جمع خبرنگاران استان گلستان اظهار کرد: با پیگیری‌های انجام شده و تهیه زمین ساختمان آتش‌نشانی شهر به متراژ ۴۰۰ متر مربع و با اعتبار پیش‌بینی شده ۳ میلیارد ریال در هفته دولت کلنگ‌زنی خواهد شد.

وی تصریح کرد: این ساختمان دارای سالن آموزشی، اتاق کار و انبار، پارکینیگ خودرو و سوئیت آماده‌باش شبانه‌روزی بوده و تا پایان شهریورماه ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد.

شهردار گالیکش با اشاره به احداث جاده سلامت ادامه داد: در این مسیر تعریض و احداث دو دهنه پل، دیوارسازی قسمت افتادگی جاده و زیرسازی و آسفالت آن تا دانشگاه پیام‌نور با پیمانکار مربوطه با اعتبار ۱۰ میلیارد و ۴۰ میلیون ریال انعقاد قرارداد شده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان شهریورماه فاز نخست آن به بهره‌برداری برسد.

خسروی با بیان اینکه ساختمان اداری شهرداری از ۱۰ سال گذشته به صورت نیمه‌کاره رها شده بود، گفت: این ساختمان در دو طبقه با متراژ ۶۰۰ مترمربع و اعتبار ۳ میلیارد ریال از محل منابع داخلی در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

وی بیان داشت: ویژگی خاص این ساختمان این است که تمامی اتاق‌ها بدون دیوار برای واحدها در نظر گرفته شده و تمام کارکنان برای خدمتگزاری به مردم در یک مجموعه سالن مدون با استاندارد روز فعالیت می‌کنند.

شهردار گالیکش خاطر نشان کرد: بودجه سال گذشته شهرداری ۸ میلیارد تومان مصوب شد که با رشد ۱۲۷ درصدی ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان محقق شد و بودجه امسال را ۱۲ میلیارد تومان مصوب کردیم.

وی درباره عقب‌نشینی اماکن تجاری در خیابان اصلی و تعریض این خیابان گفت: با پیگیری‌های انجام شده موفق به اخذ مصوبه برای صدور پروانه رایگان شدیم و براساس سیاست‌های تشویقی دو برابر متراژ عقب‌نشینی واحدهای تجاری در شش طبقه مجوز واحد مسکونی رایگان بوده و با تامین پارکینیگ توسط مالک بخشش 50 درصدی شامل وی خواهد شد که این طرح نیز در حال انجام است.

خسروی درباره کارخانه سیمان پیوند گلستان بیان داشت: پیشنهاد ما به این کارخانه این است که مسیر «کاجستان» که می‌تواند مسیر جاده سلامت شود به مساحت 40 هکتار را با مشارکت شهرداری و این کارخانه نهالکاری و درختکاری شود تا برای جلوگیری از مسائل زیست محیطی، سرانه فضای سبز شهرستان نیز تامین شود.

آرشیو

روز : ماه : سال :