رئیس آموزش و پرورش شهرستان گالیکش از عدم دسترسی 50 درصد دانش آموزان این شهرستان به شبکه شاد خبر داد.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " مهدی خسروی بعد از ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان اظهار کرد: متاسفانه عدم دسترسی به اینترنت، عدم آنتن‌دهی گوشی تلفن همراه و عدم توانایی مالی خانواده‌های بی‌بضاعت در روستاها سبب شد تا 50 درصد دانش‌آموزان این شهرستان به شبکه شاد دسترسی نداشته باشند.

براساس بررسی‌های انجام شده امسال باید یک‌هزار و 300 نفر در پایه اول دبستان ثبت‌نام کنند که تاکنون یک‌هزار و 120 نفر در این پایه ثبت‌نام کرده و به نظر می‌رسد تا پایان مردادماه همه دانش‌آموزان در این پایه ثبت‌نام شوند.

وی تصریح کرد: امسال 10 هزار و 686 دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیل می‌کنند که از این تعداد 6 هزار و 459 نفر در مقطع ابتدایی، 2 هزار و 750 نفر در مقطع متوسطه اول و یک‌هزار و 477 نفر در مقطع متوسطه دوم مشغول به تحصیل خواهند شد.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان گالیکش با اشاره به برگزاری کنکور در 12 حوزه در این شهرستان ادامه داد: یک‌هزار و 144 نفر در شهرستان در آزمون کنکور به رقابت می‌پردازند که از این تعداد 448 نفر پسر و 696 نفر دختر هستند.

عدم دسترسی روستاهای کوهستانی گالیکش به اینترنت و محروم بودن دانش‌آموزان از شبکه شاد

وی با بیان اینکه دسترسی به اینترنت در روستاهای کوهستانی این شهرستان با مشکلات عدیده‌ای روبرو است، خاطرنشان کرد: دانش آموزان مقطع ابتدایی روستاهای «پنو»، «سیجان»، «فرنگ»، «لیرو»، «یورت کاظم»،«کندسکوه» و «قوش‌چشمه» در سال گذشته تحصیلی به دلیل عدم دسترسی به اینترنت، نداشتن گوشی همراه و یا عدم آنتن‌دهی گوشی همراه در این روستاها از آموزش‌های شبکه شاد محروم بودند.

خسروی گفت: متاسفانه 50 درصد دانش‌آموزان شهرستان به دلیل عدم دسترسی به اینترنت، عدم توانایی بضاعت مالی در راستای تهیه ابزار و وسایل هوشمند برای اتصال به اینترنت و غیره به شبکه شاد دسترسی نداشتند.

وی بیان داشت: جلسات مختلفی با مخابرات، فرمانداری و خیرین برگزار شده تا بتوانیم مشکل این روستاها را برای سال تحصیلی جدید رفع کنیم.

فرماندار شهرستان گالیکش علم‌آموزی را زیربنای پیشرفت جامعه دانست و اظهار کرد: در آموزه‌های دینی نیز به علم‌آموزی اهمیت و تاکید شده و برای ارتقای جامعه باید به آن توجه شود.

علی‌اصغر میرزایی با اشاره به شرایط جدید بازگشایی مدارس تصریح کرد: با توجه به شیوع کرونا و احتمال گسترش آموزش از طریق فضای مجازی انتظار می‌رود متولیان امر آموزش با اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی موضوع نگرانی و دغدغه والدین و دانش‌آموزان را مرتفع کنند.

وی با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در مدارس خاطرنشان کرد: سلامت دانش آموزان اولویت ما است و باید در کنار تامین و حفظ سلامت آنها برنامه‌ریزی‌های مناسب دلشته تا فرزندانمان از کسب علم و دانش محروم نباشند.

آرشیو

روز : ماه : سال :