میرعزیزی گفت: گرم بودن کانون خانواده و پر جاذبه بودن عامل استحکام و بالا بردن روحیه عمومی مردم و جامعه است

jalaln241.jpg

به گزارش "پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه"، خواهر میرعزیزی مدیر حوزه علمیه الزهرا (س) شهرستان های گالیکش و مینودشت و عضو فعال و اثرگذار ارکان شجره طیبه صالحین حوزه مقاومت بسیج حضرت زینب(س) سپاه گالیکش در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار نیلکوه بمناسبت هفته عفاف و حجاب در سخنانی پیرامون آثار حجاب و عفاف فردی و اجتماعی مطالبی را عنوان کرد.

وی در ابتدا به معنا و مفهوم حجاب پرداخت و حجاب را پرده و پوششی معنا نمود که سر تا پای زن را می پوشاند که شهید مطهری(ره) هم در این خصوص می فرمایند: حجاب پوششی است که از طریق واقع شدن در پشت پرده تحقق پیدا میکند.

میر عزیزی در ادامه با اشاره به اینکه در قرآن کریم واژه حجاب تقریبا هفت بار تکرار شده است که نمونه آن آیه ای از سوره نور است که خداوند می فرمایند: هر زینتی که مورد توجه و رغبت دیگران هست بر زنان واجب است که آن را بپوشانند.

مدیر حوزه علمیه الزهرا (س) مینودشت و گالیکش یکی از آثار حجاب را ایجاد آرامش روان و امنیت روحی در جامعه دانست و خاطرنشان کرد؛ امنیت و آرامش در ابعاد مختلف زندگی از حقوق مسلم همه انسانهاست و خالی بودن و فقدان حجاب عامل آزادی و بی بند و باری است که باعث میشود هیجان ها و التهاب های جنسی جامعه فزونی یابد و حرص و ولع را در امور جنسی در بین افراد افزایش دهد و همچنین حجاب و پوشش مناسب زنان زمینه آسیب پذیری مردان را نیز کم میکند.

وی در ادامه نگاه به زیبایی زن و چشم چرانی را نیز نوعی ناهنجاری شمرده که باعث انحراف از مسیر حق و خروج از دایره کرامت انسانی میشود و نیز پوشش نامناسب زنان، موجب تحریک جنسی مردان میشود.

عضو فعال ارکان شجره طیبه صالحین سپاه گالیکش یکی دیگر از آثار حجاب را حفظ بنیاد خانواده و سلامت نسل آینده و حجاب را از دو جهت بر سلامت و پاکی اجتماعی موثر دانست، اول از لحاظ تاثیر در استحکام خانواده بعنوان پایه اجتماع و تاثیر در تربیت فرزندان صالح و دوم بخاطر پاک نگه داشتن محیط اجتماع.

مدیر حوزه علمیه الزهرا (س) شهرستان گالیکش و مینودشت گرم بودن کانون خانواده و پر جاذبه بودن را عامل استحکام و بالابردن روحیه عمومی مردم و جامعه دانست و تصریح کرد کودکانی که در چنین خانواده ای با تربیت صحیح و تعادل روحی پرورش می یابند، وقتی وارد جامعه میشوند نه تنها باعث بزهکاری و جرم نمی شوند، بلکه منشاء سازندگی و ترقی و تعالی آن جامعه می شود.

ایشان در پایان از دیگر آثار حجاب را افزایش نیروی کار فعال دانست و عنوان کرد وجود زنان با حجاب در جامعه باعث میشود که فساد در جامعه کمتر شود که باعث طهارت قلب شده و علاوه برطهارت قلب و روح سلامت جسمی افراد هم در پی دارد و مانع نفوذ دشمن در فرهنگ جامعه میشود.

 تهیه و تنظیم: علی قنبرپور

انتهای پیام/

آرشیو

روز : ماه : سال :