فرمانده سپاه گالیگش گفت: بسیجیان گالیکش روزانه قریب به ۲ هزار ماسک تولید می‌کنند و قرارگاه پدافند زیستی برای مقابله با ویروس کرونا در سپاه این شهرستان تشکیل شده است.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " سرهنگ پاسدار احمد کوهستانی در گفت‌وگو با خبرنگار نیلکوه گفت: توسط سپاه گالیکش 10 توپ پارچه تترون باارزش ریالی 10 میلیون تومان و 5 توپ پارچه به ارزش ریالی 5 میلیون تومان توسط خیرین شهرستانی تهیه و بین خیاطان جهت تولید ماسک تقسیم‌شده است.

وی افزود: ماسک‌ها با 35 دستگاه چرخ‌خیاطی، در قالب 6 کارگاه با تولید روزانه 1650 ماسک در حال انجام است.

کوهستانی گفت: در صورت فراهم بودن مواد اولیه تولید ماسک به روزانه 3 هزار عدد قابل‌افزایش است.

فرمانده سپاه گالیکش گفت: تاکنون قریب به 4 هزار ماسک در این کارگاه‌ها تولید و به‌صورت رایگان بین شهروندان گالیکش توزیع‌شده است.

125 بسته غذایی بین نیازمندان گالیکش توزیع شد

فرمانده سپاه گالیکش با اعلام این مطلب گفت: این بسته غذایی شامل:10کیلو برنج، گوشت قرمز منجمد، مرغ، روغن، تن ماهی و قند بوده است.

وی افزود: ارزش تقریبی کل بسته‌های توزیع‌شده 50 میلیون تومان بوده و از طریق سازمان بسیج مستضعفین و سپاه نینوا استان گلستان تأمین‌شده است.

کوهستانی گفت: بسته‌های غذایی بین شهروندانی که با توجه به شرایط کنونی جامعه دچار مشکل شده‌اند توزیع‌شده است.

توزیع شوینده در گالیکش

فرمانده سپاه گالیکش همچنین از توزیع 40 بسته مواد شوینده در این شهرستان برای مقابله با ویروس کرونا خبر داد و گفت: این بسته‌ها توسط سپاه و خیرین گالیکش به ارزش تقریبی 4 میلیون تومان تهیه و بین افراد نیازمند شهرستان توزیع‌شده است.

قرارگاه پدافند زیستی در سپاه گالیکش تشکیل شد

سرهنگ کوهستانی با اشاره به گوشه‌ای از اقدامات: پیش‌بینی، پیشگیری و مقابله در خصوص ویروس منحوس کرونا توسط سپاه شهرستان گالیکش با همکاری سایر ادارات و نهاده‌ها بخصوص فرمانداری این شهرستان گفت: ایجاد قرارگاه پدافند زیستی در سطح سپاه شهرستان، حوزه‌های مقاومت بسیج و پایگاه‌های مقاومت بسیج، سازمان‌دهی بسیجیان و گروه‌های جهادی در ضدعفونی و گندزدایی سطح شهرستان، روستاها با همکاری شهرداران محترم، دهیاران، معتمدین و خیرین و امام جماعت و شورای اسلامی، کمک به طرح غربالگری و همچنین شناسایی افرادی که زمینه این بیماری رادارند، همچنین ضدعفونی محل کار و آسایشگاه سربازان به‌صورت روزانه ازجمله اقدامات این قرارگاه در سپاه شهرتان گالیکش بوده است.

آرشیو

روز : ماه : سال :