به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " خانم رقیه بشارت نیا خبرنگار شرق گلستان در یادداشتی نوشت: نوروز دارد از راه می‌رسد در هرسال که اسفند نفس‌های آخرش را می‌کشید از نوروز و سنت‌های آن می‌گفتیم هرسال مطالب جدیدی گفته می‌شد تا فرزندانمان سنت‌ها را به یاد بسپارند همچنین نوجوانان ما سینه‌به‌سینه این سنت‌ها را به نسل‌های بعد خود انتقال دهند.

اما عید نوروز امسال در تاریخ تکرار نشده است و این اولین نوروزی که در تاریخ نوشته می‌شود که در خانه بمانیم !

امسال برخلاف سال‌های گذشته گفته می‌شود در خانه بمانیم تا یک جنگ کرونایی را شکست بدهیم ما که هرسال منتظر می‌شدیم تا زودتر به استقبال عید برویم و جنب‌وجوشی بپا کنیم. همه‌چیز بوی بهار را به مشام می‌رساند. هرسال در روزهای پایانی اسفند، شوق خاصی سراسر ایران‌زمین را فرامی‌گرفت در دیدوبازدیدهای نوروزی با مصرف انواع شیرینی و شکلات و آجیل و میوه در میان خانواده‌های ایرانی و......ایام را در کنار عزیزان خوش بودیم و برای روزهای دیگر آرزوی آرامش می‌کردیم.

امسال زمان جنگ و مبارزه با ویروس کرونا

اما امسال زمان جنگ است جنگ و مبارزه با ویروس کرونا،به ما گفته‌شده در منزل ماندن خطر رویارویی با افراد مبتلابه کرونا را کاهش می‌دهد و تا سفید شدن وضعیت شهر و منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید، از ترددهای غیرضروری خودداری کنیم.عید امسال با سال‌های دیگر دیگه فرق دارد عید امسال مهمان ناخوانده داریم مهمانی که بدقدم نامهربان است کروناهمون ویروسی است که گفته می‌شود از سوپ خفاش تولیدشده برخی‌ها اعتقاددارند که این ویروس خود سلاح بیولوژیک دشمنان است.همین است که برای مبارزه با این ویروس باید جنگید.

قبلاً گفته می‌شد دست در دست هم دهید اما امروز گفته می‌شود دست‌هایتان را از هم جدا کنید اگر تا امروز زیر فشار اقتصادی می‌گفتیم کم بخریم ساده باشیم اما امروز باید حتی فرصت خرید راهم نداشته باشیم .امسال دشمنی خطرناک در میان ما رخنه کرده می‌خواهد ما را در شیرین‌ترین لحظات سال امتحانمان کند ما همیشه پیروز میدان‌های سخت بودیم و هستیم این بار در خانه می‌مانیم و عید را پشت سر خواهیم گذاشت ما همچنان مرد میدان‌های سخت و دشوار هستیم.

کرونا سلاح بیولوژیک آمریکا علیه چین و ایران است

نیکولین، دانشمند روس می‌گوید: کرونا سلاح بیولوژیک آمریکا علیه چین و ایران است.

ایگور نیکولین دانشمند و زیست‌شناس روس که قبلاً در کمیته سلاح بیولوژیک روسیه فعالیت کرده در مصاحبه با روسیا الیوم متذکر می‌شود: ویروس کرونا ، سلاح بیولوژیک آمریکاست که از آن برای کنار زدن دشمنان خود ازجمله چین و ایران استفاده می‎کند.وی در ادامه خاطرنشان می‌کند:در شهرهای چین مانند همه شهرهای بزرگ جهان بازاری وجود دارد که در آن حیواناتی فروخته می‎شود و چینی‎ها هزاران سال است که این غذاها را می‎خورند اما ویروس کرونا در طول همه آن سال‌ها به انسان منتقل نشد و در 20 سال اخیر این چهارمین شیوع ویروس در چین است . این مسئله تصادفی نیست بلکه یک طرح است.در اطراف مرزهای چین 25 آزمایشگاه بیولوژیک آمریکایی فعال‌اند. آمریکایی‎ها برای جلوگیری از وقوع فجایع در کشورشان این آزمایشگاه‌ها را به خارج از آمریکا منتقل کردند.

به نظر این دانشمند روسی این تصادفی نیست بلکه این ویروس به‌صورت انتخابی به کشورهایی که دشمن آمریکا به شمار می‎روند ، منتقل می‎شود یعنی چین ، ایران و برخی از کشورهای اتحادیه اروپا ازجمله ایتالیا ، که شاهدیم تعداد مبتلایان به این ویروس در این کشورها بیشتر است.

امسال چهارشنبه‌سوری در منزل با خانواده برگزار کنیم

امسال چهارشنبه‌سوری را همانند گذشتگان در منزل باهم، با خانواده برگزار کنیم و باهم محفل شادی را برپا سازیم.چهارشنبه‌سوری" ایرانیان در سال‌های اخیر با ورود ترقه‌ها و مواد آتش‌زای خطرآفرین ، به چهارشنبه سوزی تبدیل‌شده بود و از حالت زیبای کهن خود افتاده بود.

چهارشنبه آخر سال چه زیبا برگزار می‌شد درگذشته خیلی‌ها می‌گفتند در آخرین چهارشنبه سال یادت باشد که وقتی از روی آتش گام برمی‌داری همان‌جا غم‌هایت را بسوزانی تا بادلی آکنده از غم به استقبال بهار بروی و… فال گرفتن فال کوزه، فال حافظ و انواع فال‌هایی که نوید سالی پر از نور و امید را می‌دهند از آداب‌ورسوم رو به فراموشی چهارشنبه‌سوری هستند. کوزه شکنی، باهدف از بین بردن بدی‌ها، فقر و سیاه‌روزی است. کوزه‌های قدیمی به همراه سکه‌ای که در داخل آن قرار می‌دهند از بالای پشت‌بام‌ها پایین انداخته می‌شوند تا با این حرکت، فقر و بلای سال گذشته، به سال جدید راه پیدا نکند.

امسال بیاییم سنت‌های گذشته را تکرار کنیم البته باید از بسیاری فاکتور گرفت اما بعضی‌ها را می‌توان برگزار کرد. می‌توان آتش کوچکی برپا کرد و با برافروختن آتش در خانه انجام دهیم و در خانه بمانیم برگزاری این مراسم با پریدن از روی آتش و خواندن شعر زردی من از تو و سرخی تو از من، انجام دهیم و بدی‌های و ناراحتی‌های سال گذشته به آتش بسپاریم با این کار هم مراسم چهارشنبه‌سوری را برگزار کردیم هم بر تلفات سال‌های گذشته غلبه کردیم تلفاتی که باعث می‌شود خیلی‌ها نقص عضو پیدا کنند خیلی‌ها جان خود را از دست بدهند هم اینکه ما با این کار ویروس کرونا را زمین‌گیر کردیم .

اینبار هم جنگی دیگر در پیش داریم / با تمام فشارهاما همچنان استوار هستیم

کرونا ویروسی که به چشم دیده نمی‌شود اما توانسته مدارس،دانشگاه‌های و جامعه را به تعطیلی بکشاند به خاطر داشته باشیم در خانه بمانیم اما جشن عاطفه‌ها که هرسال برگزار می‌کردیم را فراموش نکنیم و با هر وسیله‌ای شده کمک‌های انسان دوستانه را از یاد نبریم در خانه بمانیم اما از حال هم باخبر باشیم، این اولین توطئه دشمن و آخرین آن نخواهد بود ما در کنار هم دشمن را شکست خواهیم داد.با تمام فشارهایی که بر ملت وارد می‌شود ما همچنان استوار هستیم فریاد استقامت را با شرکت در انتخابات و 22 بهمن و از همه مهم تر در تشیع پیکر پاک شهید حاج قاسم سلیمانی به نمایش گذاشتیم. امسال حاج قاسم‌های زیادی به میدان آمدند و دشمنان را غافلگیر کردند.

محکم و استوار باشیم ترس را به خود را ه ندهیم ما باید کرونا را شکست دهیم اگرچه همه‌جا تعطیل‌شده این بخشی از مبارزه هست امروز لازم هست با ماندن و مواظبت پیروز میدان شویم به‌طورقطع ما در کنار هم با توکل به خداوند متعال و توسل به اهل‌بیت (ع) و رعايت مسائل بهداشتى درنبرد با این دشمن سرسخت پیروزمیدان خواهیم شد آنچه در این روزهاى حیاتی و سرنوشت‌ساز برای کنترل این ویروس لازم و ضروری است خارج نشدن از منزل به‌جز در مواقع بسيار ضروری و حياتي است،همچنین رعایت بسیار جدی توصیه‌های بهداشتی و خود مراقبتی‌هاست. ما روزهای سخت را پشت سر می‌گذاریم و به استقبال بهار خواهیم رفت خدایا در این میدان رزم یاریمان بفرما!!و بهار سال 1399 را که درراه است، بهاری لبریز از عطر بهارنارنج، سرشار از شکوه علفزار با کوله باری از شکوفه‌های عشق، سبزه‌های امید و ابرهایی که آبستن باران قرار بده!! خدا یا کمک کن در این بهار درخت آرزوهایمان جوانه بزند یا مقلب،قلب ما در دست‌توست،كن تو تدبيري كه در ليل و نهار،حال قلب ما همچون بهار شود !!امیدوارم الطاف الهی شامل حالمان گردد و با صحت و عافیت روزهای سخت را سپری نموده و به استقبال بهار زیبا برویم.

پیشاپیش فرارسیدن نوروز سال 1399 مبارک !!!

آرشیو

روز : ماه : سال :