امام‌جمعه گالیکش گفت: انقلاب اسلامی برای اسلام و برای جهان اسلام یک ضرورت و یک نیاز حقیقی بود؛ در حقیقت احیا اسلام بود.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " حجت‌الاسلام سید محمد دلبری ضمن توصیه خود و نمازگزاران جمعه گالیکش به رعایت تقوا الهی و ترک گناهان و محرمات گفت: دهه فجر بازنمایی فرهنگ انتظار امامت و رهبری است.

وی افزود: یکی از بارزترین و والاترین مسؤولیت‌های ائمه جمعه بیان واقعیت‌ها است؛ یکی از مهم‌ترین این واقعیت‌ها، واقعیت‌های پدیده الهی انقلاب اسلامی ایران است.

خطیب جمعه گالیکش گفت: انقلاب اسلامی برای اسلام و برای جهان اسلام یک ضرورت و یک نیاز حقیقی بود؛ در حقیقت احیا اسلام بود.

حجت‌الاسلام دلبری گفت: انقلاب اسلامی یک حادثه منطقه‌ای نبود، بلکه جهانی و حادثه تاریخی بود، این انقلاب با انقلاب‌هایی که در سایر کشورها رخ‌داده است متفاوت است، این انقلاب می‌تواند موفق بشود.

امام‌جمعه گالیکش تصریح کرد: برای استمرار و تداوم این انقلاب باید به عناصر اصلی تشکیل‌دهنده این انقلاب و نظام الهی بیشتر توجه داشته باشیم.

وی گفت: باگذشت چهل‌ویک سال از عمر بابرکت نظام مقدس جمهوری اسلامی با نگاهی به آن چله ای مملو از عظمت، عزت، اقتدار و برکت را پشت سر گذاشته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه سه عنصر اصلی در شکل‌گیری، پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی بیشتر تأثیرگذار بوده‌اند گفت: عقیده اسلامی و دینی، نقش بسیار پررنگ مردم انقلاب و نقش ولایت‌فقیه و امامین انقلاب سه عنصر آن هستند.

خطیب جمعه گالیکش با اشاره به اینکه دشمنان خیلی سعی کردند از همان اول جلوی رشد و نمو انقلاب را بگیرند اما نتوانستند، افزود: باید بصیرت داشته باشیم و مراقب و مواظب باشیم؛ اینکه دشمنان نتوانستند جلوی رشد جمهوری اسلامی ایران را بگیرند به خاطر اقتداری بوده که ما، نیروهای مسلح، مردم و نظام ما داشتیم و داریم.

حجت‌الاسلام دلبری با اشاره با حوادث اخیر منطقه گفت: موشک‌های نیروهای مسلح ما تمام شیطنت‌های جبهه استکبار و ازناب آن‌ها را در هم شکست و آن‌ها را در جهان مفتضح و رسوا کرد. از این به بعد هم با همین قدرت به سمت اهداف بزرگ و بزرگ‌تر حرکت می‌کنیم؛ لذا برنامه‌های دهه فجر باید زنده‌تر بالنده‌تر با حضور بیشتر مردم، مسئولین و خصوصاً نوجوانان و جوانان برگزار شود.

وی تأکید کرد: در برنامه‌های دهه فجر دستاوردهای نظام و انقلاب برای مردم گفته شود.

امام‌جمعه گالیکش با اشاره به اینکه دو امتحان و آزمون بزرگ پیش روی ملت ما است گفت: امتحان اول حضور چندمیلیونی درراهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن است و آزمون دوم نیز حضور حداکثری در انتخابات دوم اسفندماه است.

وی با اشاره به اینکه انتخابات حق‌الناس است گفت: حق‌الناس آن‌قدر مهم است که درآیات و روایات مقدم‌تر از حق‌الله آمده است؛ باید آن را در ابعاد فردی، اجتماعی و حاکمیتی قبل، حین و پس از انتخابات رعایت کنیم.

خطیب جمعه گالیکش افزود: ما ضمن اینکه به همه نامزدهایی که از طریق شورای نگهبان تائید می‌شوند احترام قائل هستیم و در ستاد نماز جمعه بابیان شاخص‌های دینی و اسلامی انتخاب اصلح و شرایط حضور حداکثری را فراهم می‌کنیم تا شاهد یک مجلس مؤمن، انقلابی و متدین باشیم.

حجت‌الاسلام دلبری با اشاره به ملاک انتخاب اصلح و بهترین در انتخابات گفت: 45 ویژگی برای این موضوع مطرح‌شده که از آن جمله می‌توان به داشتن ایمان و تقوا؛ علم و حکمت، سابقه خوب و روشن، انقلابی بودن و مجاهده درراه خدا، داشتن توان، قدرت کار و امانت‌داری اشاره کرد.

امام‌جمعه گالیکش با اشاره به رونمایی دوباره از معامله قرن گفت: آمریکا ازناب پلیدش، خصوصاً رژیم صهیونیستی این روزها دوباره از معامله قرن رونمایی کردند، هرچند سیلی‌های محکمی از جبهه مقاومت خوردند اما دست‌به‌کار احمقانه‌ای زدند و سپهبد سلیمانی را به شهادت رساندند و تشییع میلیونی شهدای مقاومت، موشک‌باران پایگاه آمریکا در عراق و راهپیمایی میلیونی سه سیلی محکم بود که جبهه مقاومت بر دهان استکبار زد.

آرشیو

روز : ماه : سال :