فرماندار گالیکش گفت: بیش از 10 سال از ارتقاء گالیکش به شهرستان می‌گذرد، اما هنوز هم بسیاری از ادارات در شهرستان برای خدمت‌رسانی به مردم مستقر نشده‌اند.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " علی‌اصغر میرزایی در هشتمین جلسه شورای اداری این شهرستان که با حضور هادی حق‌شناس استاندار گلستان برگزار شد، گفت: شهرستان گالیکش قبل از پیروزی انقلاب اسلامی درراه پیروزی انقلاب مجاهدت‌های بسیاری انجام داده و میزبان سران بزرگ کشور همچون آیت‌الله مدنی، آیت‌الله هاشمی نژاد و مقام معظم رهبری بوده است.

galikeshh37 1

وی با اشاره به قیام 12دی‌ماه سال 57 در این شهرستان افزود: قیام 12دی‌ماه گالیکش در تاریخ انقلاب ماندگار مانده و جزء حرکت‌های انقلابی به ثبت رسیده است.

میرزایی در ادامه بابیان اینکه این شهرستان دارای ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های فراوانی در حوزه‌های مختلف است، تصریح کرد: جاذبه‌های متعددی در شهرستان گالیکش وجود دارد که در سطح ملی و کشوری مطرح است و برای ایجاد ظرفیت‌های مختلف نظیر گردشگری و بخصوص جذب گردشگران خارجی نیاز به اعتبارات ویژه داریم.

وی با اعلام 94 درصدی نرخ باسوادی در گالیکش اضافه کرد: در حال حاضر 11 هزار و 700 دانش‌آموز در 114 آموزشگاه و 488 کلاس درس و 700 دانشجو در دو دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

فرماندار شهرستان گالیکش 70 درصد از اراضی شهرستان را در حوزه جنگل و مرتع بیان کرد و گفت: 24 هزار و 916 هکتار از اراضی شهرستان، کشاورزی و یک هزار و 150 هکتار نیز باغی بوده و 70 درصد اراضی در محدوده جنگل و مرتع قرار دارد.

امام‌جمعه گالیکش نیز در این جلسه اظهار کرد: مقام معظم رهبری در خطبه‌های نماز جمعه هفته گذشته از مردم خواستند قوی باشند و در انتخابات پیش‌رو با حضور گسترده خود اقتدار و قوی بودن خود را به دشمنان نشان می‌دهند.

حجت‌الاسلام سید محمد دلبری افزود: همه اقوام در نظام جمهوری اسلامی ایران با وحدت و اتحاد زیر سایه ولایت بوده و هر آنچه مقام معظم رهبری به‌عنوان مسیر روشن‌بیان کنند، انجام خواهند داد.

وی با اشاره به شهادت سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: خون شهدا به‌ویژه شهید سردار سلیمانی سبب عظمت و اقتدار جمهوری اسلامی‌شده و مردم با تمام قوا برای حفظ این عظمت و اقتدار در مقابل دشمن می‌ایستند.

امام‌جمعه گالیکش مقاومت وحدت را محور اصلی در شرایط کنونی برشمرد و گفت: با توجه به اتفاقات اخیر توسط دشمنان و در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی همه ما باید مقاومت وحدت را سرلوحه و محور کار خود قرار دهیم.

امام‌جمعه اهل سنت «دهستان ینقاق» نیز در این جلسه بیان کرد: مسئولان نظام جمهوری اسلامی طوری برخورد نکنند که مردم احساس کنند حامی حزب، جناح و یا گروه خاصی هستند.

آخوند عبدالمجید آرمون افزود: وظیفه همه ائمه جمعه در کشور باید بصیرت افزایی باشد و در راستای تقویت وحدت گام بردارند.

وی ادامه داد: ائمه جمعه و روحانیون نباید در خدمت حزب و گروه خاصی باشند و تفاوتی بین شیعه و سنی قرار دهند.

galikeshh37 1

galikeshh37 1

آرشیو

روز : ماه : سال :