فرماندار گالیکش گفت: برنامه‌ریزی و ارائه طرح و برنامه و شناسایی ظرفیت‌های موجود در شهرستان، مهم‌ترین راه‌کار و راه‌حل دستیابی به توسعه اشتغال و کارآفرینی خواهد بود.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " علی‌اصغر میرزایی در ششمین جلسه ستاد اشتغال این شهرستان گفت: ازآنجاکه مسائل مربوط به کار و اشتغال جزء مشکلات و مطالبات مهم جامعه بشمار می‌رود، بنابراین همه دستگاه‌ها موظف‌اند در این زمینه تلاش و همکاری مضاعفی داشته باشند.

وی با اشاره به تحقق 44 درصدی اشتغال در این شهرستان افزود: تا به امروز از یک هزار و 350 نفر تعهد اشتغال در شهرستان گالیکش تعداد 596 نفر محقق شده است. همچنین در حوزه کارورزی نیز شاهد تحقق 104 درصدی بوده‌ایم.

رئیس ستاد اشتغال شهرستان گالیکش ادامه داد: در بخش ارائه تسهیلات روستایی، تعداد 493 طرح با ظرفیت اشتغال 599 نفر به بانک‌های عامل معرفی‌شده‌اند که از این تعداد، 408 طرح پرداخت‌شده و به میزان 478 نفر نیز تحقق اشتغال در پی داشته است.

میرزایی فعالیت در حوزه گردشگری، کشاورزی، دام‌پروری، آموزشی و علم و فناوری در شهرستان گالیکش، فرصت‌های بسیار مناسبی در جهت ارتقاء وضعیت اشتغال و توسعه آن است.

فرماندار گالیکش با اشاره به اینکه درگذشته با مشکل نقدینگی و تقاضای زیاد متقاضیان تسهیلات مواجه بودیم، تصریح کرد: خوشبختانه امروزه در بخش ارائه تسهیلات هیچ محدودیتی نداریم منتها باید با ارائه یک طرح و برنامه جامع و هدفمند نسبت به بهره‌مندی از آن اعتبارات اقدام شود.

وی توسعه و بهبود خدمات در ناحیه‌های صنعتی و حمایت از تولیدکنندگان در این شهرک‌ها را نیز در تقویت و توسعه اشتغال و رونق تولید مثمر ثمر دانست و خاطرنشان کرد: مدیران ادارات باید بامطالعه و بررسی تمام جوانب امر و بهره‌گیری از همه امکانات موجود و اقدام جهادی، با تسهیل کردن راه‌های اشتغال و رفع موانع موجود گام بردارند.

آرشیو

روز : ماه : سال :