فرماندار گالیکش گفت: آموزش پیش از ازدواج و انتقال مهارت‌های زندگی به جوانان از نیازهای اجتناب‌ناپذیر جامعه است و در کاهش آمار طلاق نقش مؤثری دارد.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " علی‌اصغر میرزایی در جلسه کارگروه اجتماعی فرهنگی این شهرستان گفت: جامعه از ترکیب خانواده‌ها به وجود می‌آید و اگر بتوان مشکلات خانواده‌ها که شامل مسائل فرهنگی، علمی، اقتصادی، معیشتی و موارد دیگر هست را مرتفع کرد، آسیب‌های اجتماعی در جامعه نیز کمتر خواهد شد.

وی با اشاره به اهمیت تربیت خانوادگی در کاهش آسیب‌های اجتماعی جامعه، تصریح کرد: مسائل مربوط به طلاق باید به‌صورت ریشه‌ای بررسی و مرتفع گردد و در این خصوص آموزش در خانواده‌ها نقش مهم و تأثیرگذاری در پیشگیری و رفع این معضل اجتماعی دارد.

میرزایی بابیان اینکه یک خانواده درهم‌ریخته نمی‌تواند در زندگی برنامه‌ریزی داشته باشد، افزود: اگر خانواده آن استحکام لازم را به دست آورد می‌تواند مشکلات مربوط به اشتغال و ‌معیشت و غیره را رفع کند.

فرماندار گالیکش با قدردانی از فعالیت تشکل‌ها و سمن‌ها درزمینهٔ پیشگیری از طلاق گفت: باید مشکلات این حوزه به‌صورت علمی و پژوهشی بررسی شود، چراکه رفع این معضل اجتماعی نیاز به تفکر و برنامه‌ریزی دقیق دارد و تشکل‌های غیردولتی و سازما‌ن‌های مردم‌نهاد می‌توانند در کاهش این آسیب اجتماعی نقش مهمی ایفا کنند.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۲۶ زوج از مزدوجین گالیکش به آزمایشگاه مرکز بهداشت‌ و درمان این شهرستان معرفی‌شده‌اند که از این تعداد طی ۳۲ جلسه ۳۴۷ زوج در کلاس‌های تخصصی آموزش پیش از ازدواج مشارکت داشته‌اند.

میرزایی افزود: در همین رابطه طی سال گذشته نیز از ۶۲۴ زوج معرفی‌شده به آزمایشگاه، تعداد ۵۴۴ زوج در ۳۱ کلاس توجیهی توسط کارشناسان مرکز بهداشت و درمان با همکاری بهزیستی، سازمان تبلیغات و دادگستری این شهرستان مشارکت داشته و آموزش‌های پیش از ازدواج را فراگرفته‌اند.

آرشیو

روز : ماه : سال :