امام‌جمعه گالیکش گفت: ایران اسلامی باهدف قراردادان پایگاه نظامیان امریکا ابهت این شیطان بزرگ را در هم شکست و از بین برد.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " حجت‌الاسلام سید محمد دلبری ضمن توصیه خود و نمازگزاران جمعه گالیکش به رعایت تقوا الهی و ترک گناهان و محرمات گفت: قیامت سلیمانی ثمره اخلاص، شجاعت و تدبیر آن شهید بود، این روزهای وعاظ، خطبا، مسئولین و رسانه‌ها همه در رابطه با ابعاد و شخصیت این شهید بزرگوار صحبت می‌کنند.

وی افزود: هرچند آمریکا و اذناب پلیدش از این سردار عزیز در رسانه‌های خودشان به‌عنوان یک تروریست نام می‌بردند ولی مردم نشان دادند آمریکا دروغ‌گو هست و حرف‌های مفتی میزند و با حضور خودتان دهان آن‌ها را درهم کوبیدید.

خطیب جمعه گالیکش گفت: دشمن‌شناسی یکی از وظایف ملی و انقلابی ما است، آمریکا و رژیم صهیونیستی دشمن اصلی ما هستند، برخی کشورهای منطقه هم علیه ما حرف‌هایی می‌زنند ولی دشمن اصلی ما آن‌ها نیستند.

امام‌جمعه گالیکش افزود: فقط شناختن دشمن به‌تنهایی کافی نیست؛ باید راه و نقشه دشمن را بفهمیم، درک کنیم و در مسیر تقابل با دشمن قرار بگیریم؛ این‌ها با بصیرت شکل می‌گیرد.

وی تصریح کرد: عده‌ای فکر نکنند شیطنت و دشمنی آمریکا برابر ملت ما تمام می‌شود، آیات قرآن هم می‌فرمایید باید مقابل دشمن‌ها بایستید تا آن‌ها را عصبانی کنید.

حجت‌الاسلام دلبری با اشاره به قیامت امت از کاظمین تا کرمان در تشییع‌جنازه سردار سلیمانی گفت: با نگاهی به تشییع‌جنازه امام خمینی (ره) و سردار سپهبد قاسم سلیمانی که تربیت‌شده حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری بود درمی‌یابیم پیام شرکت‌کنندگان این تشییع‌جنازه در عراق و ایران، مرگ بر آمریکا بود.

به گفته وی؛ جبهه استکبار می‌خواست با به شهادت رساندن سردار سلیمانی فضای دو کشور عراق و ایران را با رعب و وحشت و اختلاف همراه کند، اما نتیجه عکس گرفت و مردم وحدتشان را تقویت کردند. رنگین‌کمانی از شرکت‌کنندگان اقوام، مذاهب، اقشار، صنوف، گروه‌ها، شهرها، فرهنگ‌ها و ... در این مراسم مختلف گویای این مطلب بود.

خطیب جمعه گالیکش گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی باگذشت 40 سال بسیاری فکر نمی‌کردند این‌چنین حضور را در تشییع سردار سلیمانی شاهد باشیم اما مردم ما بیدار و هوشیار هستند و انقلاب و خط امام و رهبری را دوست دارند و آمدند و حماسه دیگری را خلق کردند.

وی با اشاره به حوادث پس از شهادت سردار سلیمانی گفت: از اقدام شجاعانه و بهنگام فرزندان انقلابی ایران در هوا و فضای سپاه به خاطر سیلی سخت به آمریکا تقدیر و تشکر می‌کنیم. همچنین از اقدام مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان در تصویب و تائید طرح سه فوریتی تروریست خواندن ارتش و وزارت دفاع آمریکا و نهادهای وابسته به این نهاد و از اقدام دولت در برداشت گام پنجم و نهایی کاهش تعهدات هسته‌ای تقدیر و تشکر می‌کنیم.

امام‌جمعه گالیکش با اشاره به اینکه سیلی سخت ایران گام اول در انتقام سخت از شیطان بزرگ بود گفت: عین العسد که پایگاهی بزرگ و برخوردار از فرودگاه بزرگ نظامی، بیمارستان پیشرفته، سینما و رستوران بود طی سال‌های 1980 تا 1987 میلادی توسط صدام ساخته‌شده بود، آمریکایی‌ها در سال 1382 آنجا را اشغال کردند و در سال 1389 آن را تخلیه کردند و 5 سال بعد به بهانه مبارزه با داعش دوباره آنجا را تصرف کردند تا زمانی که ایران آن را هدف قرارداد.

حجت‌الاسلام دلبری گفت: در برای هدف قراردادان این پایگاه از دو نوع موشک فاتح 313 با برد 500 کیلومتر و موشک قیام با برد 800 کیلومتر استفاده شد، موشک قیام دو ویژگی مهم داشت، اول از سیستم مختل‌کننده رادار برخوردار بود و دوم در آن کلاهک بارانی و منتشر شونده استفاده‌شده بود که دقت در هدف‌گیری دارد و هم‌شدت تخریب را چند برابر می‌کند.

وی افزود: در این عملیات 13 موشک به سمت پایگاه نظامی آمریکا شلیک شد و 30 هدف مورد اصابت قرار گرفت، نکته بسیار هم در این عملیات عجز سامانه‌های راداری آمریکا بود که نتوانستند موشک‌های ایرانی را ردگیری و منهدم کنند.

به گفته امام‌جمعه گالیکش؛ بعد از جنگ جهانی دوم از سال 1941 هیچ کشوری نتوانسته به پایگاه‌های آمریکایی حمله کند اما پس از 80 سال فرزندان سپاهی این مرزوبوم آمدند یک‌بار دیگر به پایگاه‌های نظامی شیطان بزرگ حمله کردند و یک‌بار دیگر بینی آن‌ها را به خاک مذلت مالیدند.

خطیب جمعه گالیکش تأکید کرد: آنچه در این عملیات بسیار مهم است این شجاعت و حرکت بسیار خوب است که ابهت این شیطان بزرگ را در هم شکست و از بین برد.

حجت‌الاسلام دلبری در پایان گفت: آن چیزی که کشور ما را نگه می‌دارد محور مقاومت، اتحاد، وحدت، نگاه به درون کشور، نگاه نکردن به بیرون کشور و حرف‌شنوی داشتن از مقام معظم رهبری است؛ خدمت مجاهدانِ به این مردم خوب است که می‌تواند بر عمر این انقلاب بافزاید و ما را در سالیان پیش رو با موفقیت بیشتر روبرو کند.

آرشیو

روز : ماه : سال :