بخشدار بخش کوهسارات شهرستان مینودشت گفت: منطقه دوزین قابلیت و ظرفیت کارآفرینی در حوزه صنایع غذایی، صنایع‌دستی، گردشگری و کشت گیاهان دارویی را دارد و در بسیاری از اراضی شیب‌دار این بخش گیاهان دارویی کشت‌شده است.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " محمدرضا میرنیا اظهار کرد: شهر دوزین 6 هزار نفر جمعیت دارد که به همراه 17 روستا اطراف درمجموع 15 هزار نفر جمعیت بخش کوهسارات است.

وی افزود: این منطقه قابلیت و ظرفیت کارآفرینی در حوزه صنایع غذایی، صنایع‌دستی، گردشگری و کشت گیاهان دارویی را دارد و در بسیاری از اراضی شیب‌دار این بخش گیاهان دارویی کشت‌شده است.

میر نیا ادامه داد: میراث فرهنگی، جهاد کشاورزی، فنی حرفه‌ای و ستاد اشتغال شهرستان اقدامات شایسته‌ای در این زمینه انجام داده‌اند.

وی تأکید کرد: با توجه به فرهنگ غنی روستا صنایع‌دستی در تمام روستا وجود دارد و روستاییان با فعالیت‌های تولیدی وام اشتغال‌زایی دریافت می‌کنند به‌عنوان‌مثال در روستای برایین 30 واحد تولیدی درزمینهٔ تولید البسه وجود دارد.

وی گفت: شورای ورزشی بخش در راستای رسیدگی به دغدغه‌های ورزشی جوانان راه‌اندازی شده است و مسابقات ورزشی مختلف در مراسمات برگزار می‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به اینکه دوزین تبدیل به شهر شده است، درخواست نمایندگی اداره ورزش را در شهر دوزین داریم تا رصد بهتری بر ورزشکاران صورت گیرد.

بخشدار دوزین گفت: هیئت‌های ورزشی فعال در این بخش تشکیل و با هیئت‌های ورزشی شهرستان ارتباط برقرارشده است.

وی تأکید کرد: در سطح شهر دوزین یک سوله ورزشی مربوط به اداره ورزش و جوانان، یک سوله تحت نظر سپاه، یک زمین ورزشی فوتبال و 4 خانه ورزش در مراکز دهستان‌ها و روستاها وجود دارد.

میرنیا اضافه کرد: 46 برنامه محوری در دهه فجر در سطح بخش کوهسارات پیش‌بینی‌شده است.

بخشدار کوهسارات در پایان گفت: یک‌راه ارتباطی از گالیکش و روستای قلی تپه به مسافت 30 کیلومتر و مسیر شهرستان مینودشت به مسافت 26 کیلومتر که به تنگه چهل چای معروف است دو راه ارتباطی به مرکز دوزین است.

آرشیو

روز : ماه : سال :